Kategoriler
Rehber

Apex Legends: Legendary Hunt etkinliği hakkında tüm bilgiler

'Legendary Hunt' isimli yepyeni bir sınırlı süreli etkinlik Apex Legends'ta kullanıma sunuldu. Bu yazımızda Legendary Hunt ve Elite Queue başta olmak üzere güncelleme ile gelen tüm değişiklikler hakkında bilmeniz gerekenlere değindik.

Apex Legends: Legendary Hunt etkinliği

Geliştirici Respawn Entertainment 4 Haziran’da Apex Legends’a bir dizi önemli düzeltme ve yeni içerik getiren sıradaki büyük güncellemeyi yayınladı.

Güncellemenin en büyük yönlerinden biri Apex Elite Queue'yu içeren sınırlı süreli Legendary Hunt moduydu. Bu modun ödülleri, çifte XP ve daha fazlası aşağıda detaylı bir şekilde inceleniyor.

İLGİLİ:  Fortnite 7. sezon 7. hafta görevleri ve çözümleri

Apex Elite Queue özellikleri

apex legends Legendary Hunt elite queue
Sınırlı süreli etkinlikte Apex Legends oyuncuları için pek çok yeni içerik var.

4 Haziran – 2 Temmuz tarihlerinde sürecek olan Apex Elite Queue, bir maçta ilk beşe giren oyuncuları ve takımları bir araya getiren özel bir mod ve algoritmadır. Burada amaç uzun zamandır istenen ranked ya da sıralamalı oyun modunun bir anlamda eklenmesi oldu.

Elite Queue'da Ring daha hızlı kapanıyor ve oyuncular halkanın dışında kaldığında daha fazla hasar alıyor. Dolayısıyla sadece oyuncular değil oyun da zorlaşıyor. Bu maçlarda rekabetin yüksek olmasını bekleyebilirsiniz.

Battle Pass sahiplerine ek ödüller

  • Wild Frontier Battle Pass'ine sahip olan kullanıcılar otomatik olarak Legendary Honored Prey R-301 silah görünümünü açacaklar.
  • Ayrıca etkinlik 2 Temmuz'da son bulmadan önce Battle Pass seviyesini 15 yapanlar Wraith'in Night Terror Legendary skin'ini kazanacak.

Legendary Hunt ödülleri

Etkinlikte oyunculara bazı özel eşyalar ve ödüller verilecek. Bu ödüller bazı Challenge'ları yerine getirerek elde edilecek.

  • Legendary Hunt Badge — Herhangi bir maçta ilk 5'e girin. Elite Queue'da peş peşe yaptığınız en uzun ilk 5 serisini gösterir.
  • Rare Wolfpack G7 Scout silah görünümü — Apex Elite maçında ilk 5'e girin.
  • Epic Master of the Hunt Bloodhound karakter görünümü – Herhangi bir tür maçta beş kez ilk 5'te bitirin (ardışık ya da değil).
  • Legendary Tames Beast Triple Take silah görünümü – Herhangi bir tür maçta iki kere Champion olun (ardışık ya da değil).
İLGİLİ:  Apex Legends Bangalore rehberi: İpuçları ve yetenekleri

Bu Challenge'lar 4 Haziran – 18 Haziran arasında geçerli olacak ve bu tarihten sonra söz konusu ödüllerin kilidini açmak mümkün olmayacak.

apex legends Legendary Hunt elite queue
Oyuncular etkinliğin meydan okumalarını tamamlayarak Epic Master of the Hunt isimli Bloodhound görünümünü açabilecekler.

Çifte XP ve Battle Pass bonus XP

Bu sınırlı süre zarfında oyunculara bazı XP promosyonları da verilecek. Çifte deneyim puanı kazanma şansı 7 Haziran Cuma, 20:00 – 10 Haziran Pazartesi, 20:00 arasında devam edecek.

Ayrıca 4 Haziran – 18 Haziran'da herhangi bir maçı ilk beşte bitirmeyi başaran oyuncular günde bir kez olmak üzere mevcut Battle Pass seviyesini tamamlamış olacaklar.

Legendary Hunt mağaza skin'leri

4 Haziran – 18 Temmuz arasında her üç ile dört günde bir mağazaya yeni Legendary Hunt skin'leri eklenecek. Bu eşyalar etkinlikle sınırlı olacak. Gelecekte bir tarihte geri gelebilirler ancak kısa süre içerisinde olmayacağı kesin.

İLGİLİ:  Apex Legends: Eşya özellikleri (Legendary ve tümü)

Apex Legends: Legendary Hunt etkinliği hakkında tüm bilgiler yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/haberler

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.