Kategoriler
Teknoloji

Evsiz adama diş macunlu Oreo veren YouTuber hapse girdi

İspanya'da evsiz bir adama diş macunu dolu bir Oreo bisküvisi vererek kendisini filme alan YouTuber, korkunç eylemi nedeniyle suçlamalar ve çevrimiçi yasaklamalarla karşı karşıya. YouTube'da ReSet olarak bilinen Kanghua Ren şimdi 15 ay hapis cezası aldı ve kurbanına 22.400 dolar ödemekle yükümlü.

Evsiz adama diş macunu sürülmüş Oreo verdi ve 15 ay hapis aldı

Ren, evsiz bir insanın ahlaki bütünlüğünü tehlikeye atmakla suçlu bulunmasına rağmen, İspanya yasaları genellikle ilk kez işlenen ve şiddet içermeyen suçlar için verilen iki yılın altındaki cezaların feshedilmelerine izin veriyor. O nedenle şanslı YouTuber büyük olasılıkla parmaklıklar ardında zaman harcamak zorunda kalmayacak. Barselona mahkemesi ayrıca YouTube'a ve diğer sosyal medya kanallarına korkunç şakayı işleyen Ren'in hesabının beş yıl boyunca kapalı kalmasını emretti.

İLGİLİ:  AMD RX 5700 XT ve RX 5700 GTX 1080 performansı sunuyor

Ren 2017'nin başlarında, Oreo bisküvilerinin içindeki kremaları bir milyonu aşan takipçilerinin ısrarları sorasında diş macunuyla değiştirirken filme aldı. Oreo bisküvilerini değiştirdikten sonra onları Barselona'da bir süpermarketin dışındaki evsiz bir adama verdi. El País gazetesi, Gheorge L. olarak tanımlanan bu evsiz adamın Romanya'dan geldiğini bildirdi. Ren'den kabaca 22 dolar alarak Oreo'yu yiyen evsiz adam şakadan kustu.

Şakası için büyük tepki alan Ren daha sonra Gheorge L.'ye yaklaşık 22 dolar verdiğini gösteren bir video yayınladı. Yetkililere göre daha sonra Gheorge L.'yi üçüncü kez ziyaret ederek kızına kendisine dava açmaması için para teklif etti.

İLGİLİ:  Akıllı hoparlöre tutulan lazer hırsıza kapıyı açıp, arabayı çalıştırabiliyor

Ren özür dilemesine rağmen hakim kendisinin videonun reklam gelirlerinden 2.240 dolardan fazla para kazandığını söyledi. Ren şimdi zavallı adama 22.400 dolar ödeyecek. Oreo şakası videosu, Ren'in hayran kitlesini eğlendirmek için çektiği birçok filmden biriydi.

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.