Kategoriler
Rehber

Apex Legends 2. sezon ile gelen yenilikler ve değişiklikler

Titanfall serisinden doğarak popüler olan Apex Legends'ın bugün 2. sezonu resmen başladı. Geliştirici Repawn, Wattson adında yeni bir karakter, yeni bir lazer tüfeği ve (belki de en dikkat çeken) çok sayıda harita değişikliği getirdi. Görünüşe bakılırsa birileri haritanın ortasındaki büyük kalkan kulesini patlatmış ve bu durum bazı uzaylı canlıların evrene adım atmasını sağlamış. Şimdi haritanın bazı bölgelerinde yeni büyük yaratıklar ve uçan ejderhalar var. Ejderhalar yere rastgele eşyalar bırakıyor. Öyleyse Apex Legends sezon 2 ile gelen tüm değişikliklere göz atalım.

Apex Legends season 2 yenilikleri neler?

Yeni karakter Wattson

Yeni fragmanda 2. sezondaki hemen her şeye kısaca göz atılıyor. Bunun yanı sıra Natalie “Wattson” Paquette'in dövüş yetenekleri hakkında bazı fikirler veriyor. Savunma odaklı güçlü bir karakter olduğu söylenebilir. Düşmanları yavaşlatan ve hasar veren elektrik bariyerleri kurabiliyor. Accelerant eşyası Ultimate becerisini hızlıca şarj edebiliyor. Interception Pylon'u yeteneği gelen patlayıcılara müdahale ederek sizi ve takım arkadaşlarınızı koruyor. Aynı zamanda takım arkadaşlarınızın kalkanını onarıyor. Hem dış mekanda hem de iç mekanda kullanılabilen kullanışlı bir yetenek.

İLGİLİ:  Apex Legends Caustic rehberi: İpuçları ve yetenekleri

Yeni silah L-Star

Yeni silah L-Star enerji mermisiyle çalışan bir makineli tüfek. İyi ateş oranı, iyi şarjör kapasitesi ve de büyük bir sorunu var: Tetiği uzun süre tutarsanız aşırı ısınıyor. O nedenle kısa ve kontrollü atışlar için daha uygun. Bu silahtan gelen mermiler normal mermilerden daha yavaştır ancak çok daha büyük bir hitbox'a sahiptir. Bu yüzden mükemmel nişan almak zorunda değilsiniz. Eğlenceli bir silah fakat yalnızca airdrop'lardan düşüyor ve diğerleri gibi yerde mermisi bulunmuyor. Yakın dövüşler için daha uygun görünüyor ve sezon 2 genel anlamda bu yöne odaklanmış durumda.

İLGİLİ:  Apex Legends Battle Pass: Level 110'a hızlıca ulaşmak

Yeni Ranked lig modu

Apex Legends artık sıralamalı lige sahip. Böylece aynı seviyeye sahip oyuncular şimdi aynı maçlarda yer alacaklar. MOBA'lara benzer şekilde Ranked League adındaki modda altı kategori bulunuyor: Bronze, Silver, Gold, Platinum, Diamond, ve Apex Predator. Apex Predator hariç her seviye içinde dört alt bölüm bulunuyor. Ranked modda her maç bir miktar RP puanına (Ranked Point) mâl oluyor. Her maçta kazanılan RP, alınan öldürme sayısına ve maçtaki yerleşiminize göre belirleniyor. Alınabilecek maksimum puan 17 RP.

Herkes Bronze kategorisinde başlıyor. Ranked ödülleri her sezonun sonunda veriliyor. Respawn henüz ödülleri seçmedi. Şimdilik kazandığınız en yüksek seviyeye göre özel rozetler veriliyor.

İLGİLİ:  Apex Legends Lifeline rehberi: İpuçları ve yetenekleri

Sezon 2 Battle Pass'i

Yeni bir sezonun başlangıcı yeni bir Battle Pass demek. Bu da kazanılacak yeni ücretsiz ödüller ve eğer paketi satın alırsanız ilginç kozmetikler demek. Kazanabileceğiniz yeni silah görünümleri arasında orta çağ temalı farklı seçenekler var. Bazı kozmetikler de geldi: Alternatif drop müzikleri, drop emojileri ve yükleme ekranları bunlar arasında.

Apex Legends 2. sezonu şu anda yayında. Oyun Origin üzerinden ücretsiz oynanabilse de Battle Pass 950 Apex Coins'e (7.99 avro) satın alınabiliyor. Battle Pass'te doğrudan 25 seviye atlatarak ödüllerin kilidini doğrudan açan seçenek ise 23.98 avro fiyata sahip.

Apex Legends 2. sezon ile gelen yenilikler ve değişiklikler yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/haberler

Yazar Ayberk Göktürk

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.