Kategoriler
Rehber

Apex Legends Wattson rehberi: Yetenekleri ve ipuçları

Apex Legends Wattson rehberi ile karşınızdayız. Wattson oyuna eklenen en yeni karakter ve zengin savunma özelliklerine sahip. Yetenekleri büyük ölçüde durumsal ve bir noktayı tutarken iyi çalışıyor. Şimdi onu en iyi nasıl kullanabileceğinizden bahsedelim.

Apex Legends Wattson rehberi

Gerçek adUnvanYaş
Natalie PaquetteThe Adrenaline Junkie22

Wattson, Battle Charge adındaki 2. sezon ile oyuna eklendi. Şimdilik pek çok oyuncu bu yeni Legend'ı nasıl en iyi şekilde kullanabileceğini merak ediyor. Yetenekleri güçlü ancak bazı şartlar sağlandığı sürece etki gösteriyor. Wraith ve Mirage gibi hızlı ability'lere sahip değil. Buna rağmen doğru zamanda doğru kararları vermek çarpışmanın kaderini değiştirmeniz için yeterli olacak.

Diğer Legend rehberleri:

BloodhoundGibraltarLifelinePathfinderOctane
WraithBangaloreCausticMirage
İLGİLİ:  Süper örnekleme ile oyunları yüksek çözünürlükte çalıştırmak

Yetenekleri

apex legends Wattson
Başarılı savunma yetenekleri

Pasif yetenek: Spark of Genius — Ultimate'lerin dolum süresini kısaltan Accelerant'lar, Wattson'ın ultimate'ini anında yeniler. Ultimate yeteneği olan Pylon'un yanında dururken ikinci yeteneği Perimeter Security daha hızlı dolar.

Taktiksel yetenek: Perimeter Security — Caustic'in tactical yeteneği kadar hızlı çalışmasa da oyuncuların geri çekilmelerini sağlamak için yeterlidir. Bununla birlikte telleri zig zag şeklinde yaymak kafesin kapladığı alanı genişletir. Bu şey temas ettiğinde can yakar.

Ultimate yetenek: Interception Pylon — Apex Legends'taki en iyi savunma Ultimate'lerinden biridir. Kalkanlarınızı şarj eder ve de üstünüze gelen bombaları engeller. Yanınızda bir Lifeline varken durmadan sağlık ve kalkan yenileyebilirsiniz.

Püf noktaları

apex legends Wattson
Tek seferde 12 tane yerleştirilebilir

Tactical yetenek ipuçları

 • Wattson düşmanlara hasar veren ve onları yavaşlatan elektrik düğümlerinden 12'ye kadar yerleştirebilir.
 • Düğümlerden 4'ü zamanla şarj olmaktadır.
 • Takım arkadaşlarınız çitten hasar almadan geçebilir. Onlar geçerken çit kapanır. Yani düşman bu boşluktan yararlanabilir.
 • Elektrik çitlerini uyarı sistemi olarak kullanabilirsiniz, düşman çitten geçtiğinde siz ve takım arkadaşlarınız uyarılır.
İLGİLİ:  Wraith bıçağı: Apex Legends Heirloom rehberi

Ultimate yetenek ipuçları

apex legends Wattson
Tüm gelen patlayıcıları engeller
 • Bu yetenek Bangalore ve Gibraltar'ı eskisinden daha etkisiz hale getiriyor. Bangalore'un 'Rolling Thunder' ve Gibraltar'ın 'Defensive Bombardment' Ultimate'ini engelliyor.
 • Özellik el bombalarını, thermite ve arc stars gibi mühimmatları da yok etmektedir.
 • Pylon kolay tahrip olduğundan dikkatli yerleştirmek isteyeceksiniz.

Wattson en iyi nasıl oynanır?

Karakter diğer birçok Legend kadar etkileyici görünmeyebilir. Ancak bu kötü olduğu anlamına gelmiyor. Lifeline ve Caustic ile kullanıldığında Wattson oldukça etkilidir. Ön saflarda çarpışacak bir Legend olmadığından geride ya da takımın hemen arkasında yer almanız daha iyidir.

Elektrik çitlerini binaların içindeyken kapılara yerleştirebilirsiniz. Böylece düşman oyuncu içeri girdiğinde anında haberdar olursunuz. Kapının dışına koymanız düşmanın kolayca ateş ederek kırmasını sağlar. Ancak düşman, binanın içindeyse durum farklı.

apex legends Wattson
Çitler bir binayı tutarken çok kullanışlıdır
 • Bolca Ultimate Accelerant toplayın. Böylece acil durumlarda çantanızdan çekip kullanabilir ve Ultimate yeteneğinizi anında hazır edebilirsiniz. Gerektiğinde tek seferde yere üç Interception Pylon koyabilirsiniz.
 • Çatışmada can ya da zırh doldurmanız gerektiğinde etrafınıza çit çekerek rakibin size ulaşma süresini artırabilirsiniz.
 • Pylon, çit yeteneğinin soğuma süresini belirgin şekilde azalttığından kullanmak için Gibraltar ya da Bangalore'un ultimate'ini beklemeniz gerekmez.
 • İyi bir numara çitleri düşman Wraith'in portalının hemen yanına koymaktır. Böylece çıktıkları anda hasar alırlar.
 • Wattson'ın yetenekleri yakın dövüşte iyidir. Çitlerin içinde en çok elinizde bir pompalı varken etkili olacaksınız.
İLGİLİ:  Apex Legends Jumpmaster rehberi: Hızlı atlama ve daha fazlası

Wattson skin'leri

Wattson için sunulan Legendary skin'ler:

Wattson duvar kağıtları

Wattson wallpaper'ları ile masaüstünüzü ve telefonunuzu süsleyebilirsiniz. Resimleri 1920×1080 pikselde görüntülemek için üzerlerine tıklayın.

Wattson seslendirmeni

Wattson karakteri Justine Huxley tarafından seslendirilmektedir.

Apex Legends Wattson rehberi: İpuçları ve yetenekleri yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/rehber

Yazar Ayberk Göktürk

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.