Kategoriler
Teknoloji

Duolingo – Twitch ortaklığı: Canlı yayın izleyerek dil öğrenin

Yeni dil öğrenmek ya da mevcut dil becerinizi geliştirmek istiyorsanız canlı yayınlar aradığınız yeni çözüm olabilir. En popüler dil öğrenme uygulamalarından biri olan Duolingo, dünyanın en büyük canlı yayın servisi Twitch ile bir ortaklık kurdu. Bu ortaklık ile Duolingo sertifikalı yayıncılar izleyicilere yeni diller öğrenme konusunda yardımcı oluyor.

Canlı yayın izleyerek yeni diller öğrenin

Akış servisleri üzerinden yeni diller öğrenmek istiyorsanız artık YouTube videolarına güvenmek zorunda değilsiniz. Twitch hem canlı yayın hem de yayın esnasında anlık sohbet işlevine sahip büyük bir servis. Duolingo bu iki özelliğin izleyicilerin yeni diller öğrenmesine yardımcı olacağına inanıyor. Şirket bir sertifika programını hayata geçirdi. Buna göre Duolingo sertifikası alan yayıncılar şirketin resmi kanalı üzerinden host ediliyor. Bu sayede kolayca geniş kitlelere ulaşılıyor.

İLGİLİ:  Bir çentik yetmez diyenlere iki çentikli telefon
duolingo twitch
Canlı yayın ile dil öğrenmek etkili bir deneyim olabilir.

Bazı yayıncılar yayınlarında Duolingo derslerini kullanırken, diğerleri söz konusu yabancı dilin yemek pişirme, seyahat etme ya da buna benzer gerçek yaşam koşullarındaki kullanımı hakkında bilgiler veriyor. Aynı zamanda sizi konuşma penceresinde pratik yapmaya ve bu sayede dil bilgisi yeteneklerinizi anlık olarak iyileştirmeye teşvik ediyor.

Yayınlarda öğretilen diller

Programdaki her yayıncı Duolingo'nun ana kanalında ya da dile özel alt kanallarda yayın yapıyorlar. İsimlerinin yanında özel bir rozet bulunuyor. Bu sayede Duolingo sertifikalı oldukları görülebiliyor. Program başta en çok konuşulan diller üzerinden ilerleyecek. Bu nedenle İngilizce, Fransızca, Arapça, Çince ve İspanyolca yayınlarda öğretilecek ilk diller oldu. Programın daha fazla dil desteği ile genişletileceğine şüphe yok.

İLGİLİ:  Avustralya'da satılan araçların yarısı elektrikli olacak

Şimdiye kadar adı açıklanan 12 yayıncı var. Hepsi hem İngilizce biliyor hem de bir başka dil üzerinde ustalaşmış ya da öğreniyor. Bunlardan bazıları (Kairi, Kitty ve TaikiGG) oyun yayıncılarıyken, diğerleri gerçek yaşamdan içeriklere odaklanan (CJayride ve Toastie202) kişilerden oluşuyor. Şu anda gerçek eğitmenlerin yer aldığı yayınlar yok ancak en azından şimdilik.

Geleneksel dil öğrenme yöntemlerini yeterli bulmayanlar için Twitch canlı yayınları motive edici bir seçenek olabilir.

Duolingo – Twitch ortaklığı: Canlı yayın izleyerek dil öğrenin yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/teknoloji/

Yazar Ayberk Göktürk

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.