Kategoriler
Teknoloji

Huawei Mate X katlanabilir akıllı telefonun tasarımı yenilendi

Huawei Mate X gibi katlanabilir akıllı telefonların geleceği parlak gözükürken, müthiş mühendislik başarıları gerektiren bazı hassas noktaları var. Her ne kadar Huawei henüz ilk katlanabilir akıllı telefonunu piyasaya sürmese de, birçok teknoloji meraklısı, Çin teknoloji devinden gelen katlanabilir akıllı telefonun Galaxy Fold ile benzer sorunlarla karşı karşıya kalacağı görüşünde.

Huawei Mate X satışa çıkıyor

Fakat, Huawei piyasaya sürülmeden önce akıllı telefonun tasarımında ince ayarlar yaparak bazı aksaklıkları gidermişe benziyor.

Huawei CEO'su yakın zamanda MWC'de gördüğümüz modelden farklı görünen bir tasarım taşırken Çin'de bir havaalanında görüntülendi. Gazeteci Li Wei sayesinde yeni Mate X'in yenilenen tasarımını aşağıdaki fotoğraflardan inceleyebilirsiniz.

Yukarıdaki fotoğraflarda görebileceğiniz gibi, arka tarafta ToF sensörü olduğu onaylanan dördüncü bir kamera bulunmaktadır. Ayrıca, katlanabilir kısmı kaldıran düğmenin boyutu büyümüş. Dahası cihaz, tutma ve “Falcon Wing” mekanizmasını güçlendiren merkezi omurganın yanı sıra, karbon elyafına benzer bir görünüme sahip desenli bir kompozit malzeme ile kaplanmış.

İLGİLİ:  Adobe Creative Cloud canlı yayın servisi haline geliyor

Mate X, rakibi olan Samsung Galaxy Fold'un piyasaya sürülmesinden önce satışa çıkabilir. Aslında Huawei’nin katlanabilir telefonu normalde Eylül başında çıkabilecek şekilde hazırlandı; ABD Başkanı Donal Trump’ın birkaç hafta önce dayattığı Huawei yasağının askıya alınması sayesinde rahatlıkla planlanan ayda satışa çıkacağa benziyor.

Huawei Mate X katlanabilir akıllı telefonunun tasarımı yenilendi yazımız son buldu. Benzer haberler için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/teknoloji/

Yazar Ayberk Göktürk

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.