Kategoriler
Sanat

Yeni Marvel filmleri açıklandı: 2020-2021'de gelecek yapımlar

Marvel Sinematik Evreni'ne eklenecek yeni filmlere dair bir süredir birçok iddia vardı. Ancak muhtemelen kimse Marvel SDCC 2019 etkinliğinin tüm bu yeni Marvel filmlerinin duyurusuna sahne olacağını düşünmedi. Marvel Aşama 4 ile sinemalara çok sayıda yeni karakter geliyor. İşte açıklananlar.

Tüm yeni Marvel filmleri

Önce açıklanan tüm yeni Marvel filmlerini listeleyelim: The Eternals, Black Widow, Shang-Chi: And the Legend of the Ten Rings, Doctor Strange in the Multiverse of Madness, Black Panther 2, Guardians of the Galaxy 3, Thor: Love and Thunder, Captain Marvel 2, Blade ve Fantastic Four.

Yeni Marvel filmleri 2020-2021

San Diego Comic Con 2019’da duyurulan bu yeni Marvel filmleri bir süredir beklendiği gibi Aşama 4'ü (Phase 4) oluşturacak ve filmlerden ilki 2020’de çıkış yapacak.

İLGİLİ:  Disney+'ta gösterilecek dizi ve film içerikleri açıklandı

Anlaşılır bir şekilde, şu anda yalnızca Black Widow filminin çekimlerine başlandı. Bu nedenle tanıtılan yeni filmlerin yalnızca logoları gösterildi. Ancak yapımların oyuncu listesi açıklandı. Fragman anlamında sergilenen bir şey yoktu; sadece H salonunda olan davetliler kısa bir Black Widow fragmanı izlediler.

Filmler, 2007'den beri Marvel Studios'un başkanı olan Kevin Feige tarafından açıklandı. Şirket yeni filmlerine dair çok az bilgi paylaşmasıyla biliniyor. O nedenle bu yapımlara dair uzun süre fazla bir şey duymayacağız.

The Eternals

Yeni Marvel filmleri 2020-2021

Chloé Zhao tarafından yönetilecek olan Eternals, gösterilen ilk film oldu ve çıkış tarihi 6 Kasım 2020 olarak açıklandı. Oyuncular arasında Angelina Jolie, Richard Madden, Kumail Nanjiani, Lauren Ridloff, Brian Tyree Henry ve Salma Hayek, Lia McHugh ve Don Lee yer alıyor.

Doctor Strange

Yeni Marvel filmleri 2020-2021

Ardından Doctor Strange'in devam filmi duyuruldu. Tam ismi Doctor Strange in the Multiverse of Madness olarak belirlenmiş. Bu film 7 Mayıs 2021’de çıkış yapacak ve Elizabeth Olsen'i içerecek.

İLGİLİ:  Game of Thrones yıldızı Kit Harington (Jon Snow) Marvel'a katılıyor

Thor: Love and Thunder

Yeni Marvel filmleri 2020-2021

Önceleri Thor 4 olarak bilinen şimdiyse Thor: Love and Thunder adıyla duyurulan yeni Thor filmi 2021'de çıkış yapacak filmler arasında yer alıyor. Yapım 5 Kasım 2021'de sinemalara gelecek. Yapımda dişi God of Thunder olarak Natalie Portman rol alacak.

Shang-Chi

Yeni Marvel filmleri 2020-2021

Ardından Shang-Chi: And the Legend of the Ten Rings geldi ve çıkış tarihi 21 Şubat 2021. Yapımda The Mandarin karakteri yer alacak. Captain Marvel filminde Brie Larson ile çalışan Destin Daniel Cretton yönetmenlik koltuğunda olacak. Kötü karakter The Mandarin için Tony Leung seçildi. Awkwafina yardımcı oyuncu rolünde olacak. Aktör Simu Liu ise kahraman Shang-Chi'yi oynayacak.

Black Widow

black widow

Ana duyurudaki son film Black Widow oldu. En erken çıkacak yeni Marvel filmi olma özelliği taşıyor. 1 Mayıs 2020'de sinemalara gelecek. Kıç tekmeleyen süper casus rolünde Scarlett Johansson'ı göreceğiz. Yelena karakterini Florence Pugh canlandırıyor ve Black Widow için kız kardeş figürünü oynuyor. Stranger Things aktörü David Harbour ve The Favourite'ta rol alan Rachel Weisz diğer isimler arasında.

İLGİLİ:  Yüzüklerin Efendisi dizisi tüm Tolkien hikayesini kullanamayacak

Loki, Hawkeye ve diğerleri

loki

Feige, paneli bir dizi şaşırtıcı duyuruyla bitirdi: Fantastik Dörtlü 3, Blade (Mahershala Ali, Blade'i oynayacak), Galaksinin Koruyucuları 3, Kara Panter 2 ve Captain Marvel 2'nin geliştirilme aşamasında olduğunu söyledi. Ayrıca mutantlardan da bahsetti ancak detay vermedi.

Disney+ birçok Marvel dizisi ve filmini yayınlamaya hazırlanıyor. Loki 2021 baharda çıkacak. Endgame'den sonrasını işleyecek olan WandaVision (Captain Marvel'daki Monica Rambeau'nun büyümüş haliyle) 2021 baharda gösterime girecek. 2021 yaz için planlanan What If serisi animasyon olacak ve The Watcher seslendirmeni Jeffrey Wright olacak. Uzun zamandır iddia edilen Hawkeye TV dizisi 2021 sonbaharda Disney+ üzerinden yayınlanacak.

Yeni Marvel filmleri açıklandı: 2020-2021'de gelecek yapımlar yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/sanat/

Yazar Ayberk Göktürk

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.