Kategoriler
Rehber

Logitech G Pro X incelemesi: Logitech'in en iyi kulaklığı

Logitech G Pro X incelemesi ile karşınızdayız. G Pro X'in şimdiye kadar Logitech tarafından yapılmış en iyi kulaklık olduğunu söyleyebiliriz. Güzel bir tasarıma ve ses kalitesine sahip. Daha da ilginç olanı kendisinden üç ya da dört kat pahalı kulaklıklardan daha tatmin edici ses sunuyor. Her ne kadar ismindeki "Pro" oyun kulaklığı olduğunu ima etse de aslında müzik dinlemeyi seven tüm kitlelere hitap ediyor. Öyleyse incelememize geçelim.

Logitech G Pro X incelemesi

Logitech G Pro XÖzellikleri
SürücülerPro-G 50 mm
Frekans aralığı20 Hz – 20000 Hz
MikrofonElektret / Kardiyoit
Mikrofon aralığı100 Hz – 10000 Hz
Ağırlık320 gr
Fiyat130 dolar

Tasarım

G Pro X başta iri ve hantal görünebilir ancak aslında Logitech'in en iyi tasarıma sahip kulaklığı. Özellikle G533 gibi yuvarlatılmış hatları ve piyano siyahı bileşenleri olan bir ürüne karşı bile önde. Logitech, Pro X'i tasarlamadan önce Blue Microphones şirketini satın almıştı. Kulaklık bu anlamda şirketin Lola ve Mix-Fi serisi ürünlerini andırıyor.

İLGİLİ:  Apex Legends Wattson rehberi: Yetenekleri ve ipuçları
Logitech G Pro X
Logitech G Pro X

Kulaklık sade bir tasarıma sahip. Düz siyah bir rengi ve bolca kalın deri malzemesi var. Kulaklıkların bağlantı noktası metalden yapılmış.

Kulaklıkların dış yüzeyine yerleştirilen metal disk ilk bakışta yekpare, düz bir parça gibi görünüyor. Ancak aslında düzinelerce dairesel parçanın bir araya getirilmesiyle oluşturulmuş. Parmağınızı metal parçanın yüzeyinde gezdirdiğinizde parça dönüyormuş hissi veriyor. G Pro X'in kalitesiyle ilgili bir şey ifade etmiyor ancak Logitech'in bu uygun fiyatlı üründe detaylara önem verdiğini gösteriyor.

Kulaklık pedleri

Logitech G Pro X
Deneyimlediğimiz en rahat pedler

Kutudan suni deri ve mikro fiber şeklinde iki ped çıkıyor. Mikro fiber seçeneğini uzun kullanımlarda daha rahat bulduk. Dokuma itibariyle Astro'nun A40 ve A50 kulaklıklarında kullandığı malzemeye benzettik. Bu malzeme oldukça seviliyor. Bir süre sonra ısınıyor ancak fazlasıyla yumuşaklar.

İLGİLİ:  CES 2019'da duyurulması beklenen teknolojik ürünler

Konfor

G Pro X aşırı derecede rahat. İlk bakışta sıkı gelebilir ancak bir zaman sonra alışacaksınız. Sıradan kulaklıklardan ağır olsa da rahat yapısı bunu hissettirmiyor. Ses ve diğer kontrollerin kablodaki birime yerleştirildiğini belirtelim. Yani kablolu kulaklığın üzerinde herhangi bir tuş yok. Bu fiyat segmentine göre gayet doğal.

Ses

G Pro X'in en konforlu kulaklık olduğunu söyledik. Yine kestirmeden söyleyelim kendisi aynı zamanda en iyi sese sahip kulaklık. G533 ve G935 hakkında söyleyecek güzel şeyler olsa da ses kalitesinde G Pro X ikisini de geride bırakıyor. Baslar ve vokal bir miktar ağır basıyor ancak sıra dışı bir durum yok. Örneğin G Pro X'te sesler G935'den daha berrak duyuluyor.

Logitech-G-Hub
Yazılım seçeneklerini es geçmeyin

Ses performansı tarafında G Pro X'in Sennheiser kulaklıklarla yarıştığını söyleyebiliriz. G Pro X, Audeze Mobius gibi iddialı ürünlere karşı bile geri adım atmıyor. Bunların Pro X'den üç kat daha pahalı olduklarını belirtelim. Kulaklık, sesi genişçe bir şekilde yayıyor ve bu da doğal sese yakın bir deneyim sunuyor. Geniş ses oyunlarda sesin yönünü daha kolay tespit etmenizi sağlar.

İLGİLİ:  Tüm Fortbyte yerleri: 1'den 100'e bütün Fortbyte'lar

Mikrofon

Mikrofon son derece kaliteli

Logitech'in öne çıkmayı başardığı bir diğer konu da mikrofon. Mikrofonlar genellikle kolay es geçilir. Ancak burada öyle olmamış. Fiziksel anlamda tek bir parçadan ibaret ve gizlenebilir değil. Buna karşılık ses tarafında beklenenden fazlasını veriyor. G Hub arayüzünü açtığınızda, sunulan seçenekler arasından "Broadcaster"ı seçerseniz sesiniz yayıncıların masalarında kullandığı mikrofon kadar berrak hale geliyor.

Sonuç

İncelemenin başında belirttiğimiz gibi Logitech G Pro X kesinlikle markanın şimdiye kadar ürettiği en iyi kulaklığı. Sunduğu deneyim göz önüne alındığında 130 dolar etiketi oldukça uygun. Özellikle de kendisinden iki veya üç kat pahalı kulaklıklar ile yarışabildiği düşünüldüğünde gerçekten etkileyici. Aynı fiyat seviyesindeki G935 ile G Pro X arasında seçim yapma şansımız olsaydı kesinlikle ikincisini seçerdik.

ArtılarEksiler
Klasik görünümlü çekici tasarımKablolu
Üç kat pahalı kulaklıkları geride bırakıyorSes ve mikrofon tuşları düşük kalitede
Bolca yazılım seçeneği sunan kusursuz mikrofonBaşlarda biraz dar hissettirebilir

Logitech G Pro X incelemesi: Logitech'in en iyi kulaklığı yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/rehber

Yazar Ayberk Göktürk

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.