Kategoriler
Teknoloji

Ninja Twitch'i bıraktığını açıkladı: Artık Mixer'da yayın yapacak

Tyler “Ninja” Blevins Twitch'in en büyük ve en popüler yayıncılarından biri ve çoğunlukla Fortnite oynamasıyla biliniyor. Ninja şimdi tümüyle Twitch'i bıraktı ve artık yalnızca Mixer'da yayın yapacağını açıkladı. Haberi kendi Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Mixer, Microsoft'un sahibi olduğu bir platform. 2016'da Beam adıyla başlatılmış ancak daha sonra 2017'de yeniden markalandırma yoluyla isim değiştirmişti. Twitch ve YouTube gibi platformlara yetişmek isteyen Mixer için Ninja büyük bir transfer anlamına geliyor.

Ninja Twitch'i bıraktı

Devamında paylaştığı kısa videosunda, “Bu konuyu uzun zamandır saklıyordum" dedi ve ekledi "şimdi herkese duyurmaktan ötürü çok heyecanlıyım." Ninja bundan sonra tam zamanlı olarak Mixer'da canlı yayın yapacak. Yayıncı, formatını değiştirmeyeceğini de belirtti. Yani bir süre daha Fortnite'a bağlı kalabilir. Kendisinin de söylediği gibi Mixer platformu onun için neredeyse yeni bir başlangıç olacak.

İLGİLİ:  AMD RX 5700 XT ve RX 5700 GTX 1080 performansı sunuyor

Ninja uzun zamandır Twitch’in en çok izlenen kanalları arasındaydı ve platformun en popüler kişiliklerden biri haline geldi. Twitch konuyla ilgili açıklama yapmakta gecikmedi:

"Ninja'yı Twitch'te izlemekten hep keyif aldık. Kendisi, ailesi ve oyun topluluğu adına başardığı her şey için gurur duyuyoruz. Ona gelecekteki çalışmalarında başarılar diliyoruz."

Haber, Ninja'nın New York City'deki Fortnite Dünya Kupası Finalleri'nde yer almasından sadece birkaç gün sonra geldi. Yayıncı iki farklı turnuvada yarıştı ve de turnuvanın çoğu kısmında yorumcu olarak görev yaptı. Konu ana akım olduğunda Ninja'nın hala tüm yayıncılar arasında zirvede olduğu söylenebilir. ESPN dergisinin kapağında belirdi, The Ellen DeGeneres Show’da görüldü ve bu hafta Chicago'daki Lollapalooza müzik festivaline katılacak.

İLGİLİ:  Örümcek gözlerinden esinlenen çığır açıcı özellikteki derinlik kamerası: Metalens

Ninja Twitch'i bıraktığını açıkladı: Artık Mixer'da yayın yapacak yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/teknoloji/

Yazar Ayberk Göktürk

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.