Kategoriler
Sanat

The Hunt filmi ABD'deki silahlı saldırılar nedeniyle gösterilmeyecek

Universal Studios 27 Eylül'de vizyona girmesi planlanan The Hunt filmini yayınlamayacak. Açıklamaya göre karar hem Universal hem de The Hunt'ın yapımcısı tarafından ortaklaşa alındı. Arkasındaki sebep ise son zamanlarda ABD'de yaşanan kitlesel silahlı saldırılar. Zira The Hunt konusu itibariyle bazı rahatsız edici öğeler taşıyor. Filmde bir tür politik insan avı işleniyor.

The Hunt filmi konusu nedeniyle ertelendi

Filmin reklam kampanyaları birkaç gün önce durduruldu. Reklamlar El Paso ve Dayton silahlı saldırılarının ardından hızlıca kaldırıldı. Cumartesi günü yapılan açıklamada şu anda filmi yayınlamak için iyi bir zaman olmadığına dikkat çekildi. Ancak bu The Hunt'ın sonsuza dek ortadan kalkacağı anlamına gelmiyor. Bu hicivli sosyal korku filmi doğru zaman geldiğinde tekrar gösterilecek. Lakin bu sinemalarda olmayabilir.

İLGİLİ:  Amazon Netflix'in rakibi ücretsiz IMDb Freedive'ı duyurdu
https://youtu.be/x8IifEu67yU

Stüdyo Universal planlarını tam olarak açıklamadı. Filmin beyaz perdeye geleceği şu an için şüpheli. Tahminler NBCUniversal şirketi Comcast'in çevirmiçi yayın servisinde gösterilebileceği yönünde.

The Hunt filminde 12 kızıl eyalet yabancısı açık bir alanda uyanıyor ve liberal elitler tarafından avlandıklarını fark ediyor. Betty Gilpin ile çift Oscar ödüllü Hilary Swank politik spektrumun iki tarafındaki kadın figürleri oynuyorlar. Muhafazakar ve liberal iki tarafın birbirlerini avladığı bu film Nick Cuse ve Damon Lindelof tarafından yazıldı ve Zobel tarafından yönetildi.

Trump Hollywood'un peşinde

Hem yazdığı tweet'ler hem de TV'deki açıklamalarıyla yaşanan kitlesel silahlı saldırıların tetikleyicisi olarak görülen Donald Trump saldırılardan video oyunlarını ve Hollywood'u sorumlu tuttu. Birçokları bunu gerçeklerden kaçma olarak görürken Trump eleştirilerini sürdürüyor. Hollywood'un ülke üzerinde "muazzam bir rahatsızlık" oluşturduğunu söylüyor. Bunun doğruluğu tartışmalı (aksiyon filmleri her ülkede gösteriliyor) ancak bazı filmlerin zayıf zihinleri etkileyebileceği ortada. Politik insan avını işleyen The Hunt buna en iyi örneklerden biri.

İLGİLİ:  Will Smith'in Aladdin filmi fotoğrafları

Sony, 2014'te The Interview filminin vizyonunu ertelemişti. Filmin yılbaşında yayınlanması gerekirken Kuzey Kore'den gelen baskılar sonucunda başka bir tarihte gösterildi. Olayda Sony, otoriter bir hükümetin isteklerini yerine getirmekle ve korkaklıkla suçlandı.

The Hunt filmi ABD'deki silahlı saldırılar nedeniyle vizyona girmeyecek yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/sanat/

Yazar Ayberk Göktürk

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.