Kategoriler
Teknoloji

Duolingo, iPhone uygulamasına kısa öyküler ekledi

Duolingo'nun etkileşimli kısa öyküler kitaplığı mobil cihazlar için, en başta özellikle de iPhone'lar için hazır hale getirildi. Okuma ve dinleme anlayışınızı test etmek için tasarlanmış 100'den fazla tamamen 'bir ısırık' büyüklüğünde hikayeler sunan dil öğrenme portalının Stories / Hikayeler özelliği yalnızca web'de mevcuttu. Artık Duolingo'nun iPhone uygulamasının içindeki sekmeden de erişebileceksiniz.

Mevcut hikayelerden bazıları bağımsız, bazıları ise yeni bir dil öğrenirken keşfedebileceğiniz çok parçalı hikayelerden oluşuyor. Hatta biyografiler gibi kurgusal olmayan öykülerden ve Çizmeli Kedi gibi tüm halkların bildiği klasiklerden uyarlanmış öykülerden birini seçebilirsiniz. Tabii ki, kendinizi takip ederken cümleleri çevirmek veya tamamlamak zorundasınız, her doğru cevap size biraz daha XP kazandırıyor.

İLGİLİ:  Kullanıcısını izleyen teknoloji ürünleri açıklandı

Bununla birlikte, Stories özelliği hala oldukça sınırlı ve yalnızca İspanyolca, Fransızca, Almanca ve Portekizce öğrenen İngilizce konuşanlar ile İngilizce, İspanyolca, Portekizce ve Çince konuşanlar için kullanışlı görünüyor. Şirketin henüz Android cihazlar için bir çıkış tarihi olmasa da, "yakında" Android için de kullanıma sunulacağını belirtiliyor.

Yazar Berkay Alpkunt

Coğrafya ve astronomi üzerine geniş kapsamlı içerikler hazırlıyor. Diğer ilgi alanları canlı hayatı, bilim tarihi ve ülkeler olarak sıralanır. Aynı zamanda bağımsız video oyunlarına ilgilidir.