World of Warcraft: Shadowlands duyuruldu

Yayım tarihi Teknoloji olarak sınıflandırılmış

World of Warcraft'ın yeni genişleme paketi Shadowlands duyuruldu. Diablo 4 gibi World of Warcraft da hiç olmadığı kadar karanlığa bürünüyor. Blizzard, California'daki Anaheim BlizzCon açılış töreninde bugün Shadowlands genişleme paketini duyurdu ve ilk sinematiğini yayımladı.

Shadowlands, World of Warcraft'ın 8. genişleme paketi olacak

World of Warcraft’ın oyun direktörü Ion Hazzikostas expansion paketini duyurmak üzere sahneye çıktı. Blizard yıllar sonra Lich King karakterini konu alan bir sinematik yayımladı. Sinematikte Sylvanas Windrunner, Icecrown'a dönüyor ve burada Lich King'in yerini dolduran Bolvar Fordragon'ın işini bitiriyor.

Lich King ikinci expansion ile oyuna eklenmişti ve Blizzard yıllar sonra Lich King hikayesine geri dönse de karakterin yaşamasına pek izin vermedi ve bizlere Sylvanas'ın Lich King'in zırhını kırarak gökyüzünü yarmasını ve Shadowlands'e işaret eden Old God'ı ortaya çıkarmasını gösterdi. Görünüşe bakılırsa burası Warcraft evreninde ölümden sonraki hayatı (afterlife) simgeliyor.

Shadowlands çıkış tarihi

Duyuru ile birlikte Shadowlands expansion paketinin World of Warcraft evrenine getirdiği yeni özellikleri anlatan bir video yayımlandı. Bu videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. Shadowlands şu anda Blizzard'ın web sitesinden ön sipariş verilebiliyor. Çıkış tarihi henüz açıklanmadı ancak 2020'de geleceği bildirildi.

Burcu Kara tarafından

Genellikle modern tarih ve yakın tarih odaklı içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.